Hoppa till sidans innehåll

Spelprogram/Resultat 2019-2020


Spelschema för 2019-2020 BÄSTKUSTSERIEN Mattcurling

Omgång 1   Vecka 43          
Datum Lokal  Dag Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
2019-10-23 Idrottshallen Ellös onsdag 13:30 Morlanda S   Väster   7-33
2019-10-24 Nordmannatorget torsdag 09:30 Kungälv N   Orust Vet III  29-11 
2019-10-25 Tvet Skola fredag 11:00 Orust Vet I   SPF S-sund  14-26
2019-10-23 Idrottshallen Ellös onsdag 13:30 Morlanda V   Ung  15-25
2019-10-22 Svanhallen tisdag 09:30 Stala S   Häggvall  25-15
               
               
2019-10-24 Nordmannatorget torsdag 09:30 Kungälv S   Stala N  19-21
2019-10-25 Tvet Skola fredag 11:00 Orust Vet II   Hermansby  26-14
2019-10-24 Hydrohallen torsdag 09:00 Sund   Morlanda Ö  31-9
2019-10-25 Kroksdalshallen fredag 13:00 Tjörn PRO   Skaftö  34-6 
2019-10-24 Hydrohallen torsdag 09:00 Sten   Centrum  22-18
               
Omgång 2   Vecka 45          
Datum Lokal Dag Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
2019-11-08 Tvet Skola fredag 11:00 Orust Vet III   Väster  19-21
2019-11-05 Oxo-Hallen tisdag 09:00 SPF S-sund   Kungälv N  21-19
2019-11-07 Hydrohallen torsdag 09:00 Ung   Orust Vet I  18-22
2019-11-08 Häggvallskolan fredag 16:00 Häggvall   Morlanda V  22-18
2019-11-05 Svanhallen tisdag 09:30 Stala S   Morlanda S  23-17
               
               
2019-11-04 Nordmannatorget måndag 09:30 Kungälv S   Hermansby  30-10
2019-11-06 Idrottshallen Ellös onsdag 13:30 Morlanda Ö   Orust Vet II  16-24
2019-11-06 Bottnahallen onsdag 10:00 Skaftö   Sund  21-19
2019-11-08 Kållekärrskolan fredag 15:00 Centrum   Tjörn PRO  16-24
2019-11-05 Svanhallen tisdag 09:30 Stala N   Sten  19-21
               
Omgång 3   Vecka 47          
Datum Lokal Dag Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
2019-11-21 Långekärrskolan torsdag 15:00 Väster   SPF S-sund  25-15
2019-11-21 Hydrohallen torsdag 09:00 Ung   Kungälv N  32-8
2019-11-22 Tvet Skola fredag 11:00 Orust Vet I   Häggvall  19-21 
2019-11-20 Idrottshallen Ellös onsdag 13:30 Morlanda V   Stala S  16-24 
2019-11-22 Tvet Skola fredag 11:00 Orust Vet III   Morlanda S  26-14 
               
               
2019-11-20 Idrottshallen Ellös onsdag 13:30 Morlanda Ö   Kungälv S 13-27 
2019-11-20 Bottnahallen onsdag 10:00 Skaftö    Orust Vet II 16-24 
2019-11-21 Hydrohallen torsdag 09:00 Sund   Centrum 17-23 
2019-11-19 Kroksdalshallen tisdag 13:00 Tjörn PRO   Sten 24-16 
2019-11-21 Kärnaskolan torsdag 16:30 Hermansby   Stala N 22-18 
               
Omgång 4   Vecka 49          
Datum Lokal Dag Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
2019-12-05 Hydrohallen torsdag 09:00 Ung   Väster  24-16
2019-12-05 Nordmannatorget torsdag 09:30 Kungälv N   Häggvall  26-14
2019-12-03 Svanhallen tisdag 09:30 Stala S   Orust Vet I  19-21
2019-12-04 Idrottshallen Ellös onsdag 13:30 Morlanda S   Morlanda V  23-17
2019-12-03 Oxo-Hallen tisdag 09:00 SPF S-und   Orust Vet III  22-18
               
               
2019-12-04 Bottnahallen onsdag 10:00 Skaftö    Kungälv S  15-25
2019-12-06 Tvet Skola fredag 11:00 Orust Vet II   Centrum  17-23
2019-12-05 Hydrohallen torsdag 09:00 Sten   Sund  25-15
2019-12-03 Svanhallen tisdag 09:30 Stala N   Tjörn PRO  13-27
*2019-12-12 Kärnaskolan torsdag 16:30 Hermansby   Morlanda Ö  23-17
*OBS ve 50              
  Jul & Nyårsuppehåll            
Omgång 5   Vecka 2          
Datum Lokal Dag Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
2020-01-09 Långekärrskolan torsdag 15:00 Väster   Häggvall  12-28
2020-01-09 Nordmannatorget torsdag 09:30 Kungälv N   Stala S  35-5
2020-01-10 Tvet Skola fredag 11:00 Orust Vet I   Morlanda V  25-15
2020-01-10 Tvet Skola fredag 11:00 Orust Vet III   Ung  23-17
2020-01-07 Oxo-Hallen tisdag 09:00 SPF S-sund   Morlanda S  29-11
               
               
2020-01-09 Nordmannatorget torsdag 09:30 Kungälv S   Centrum  19-21
2020-01-09 Hydrohallen torsdag 09:00 Sten   Orust Vet II  15-25
2020-01-09 Hydrohallen torsdag 09:00 Sund   Tjörn PRO  11-29
2020-01-08 Bottnahallen onsdag 10:00 Skaftö   Hermansby  19-21
2020-01-08 Idrottshallen Ellös onsdag 13:30 Morlanda Ö   Stala N  23-17
               
Omgång 6   Vecka 4          
Datum Lokal Dag Tid       Resultat
2020-01-23 Långekärrskolan torsdag 15:00 Väster   Stala S  29-11
2020-01-22 Idrottshallen Ellös onsdag 13:30 Morlanda V   Kungälv N  27-13
2020-01-22 Idrottshallen Ellös onsdag 13:30 Morlanda S   Orust Vet I  7-33
2020-01-24 Häggvallskolan fredag 16:00 Häggvall   Orust Vet III  22-18
2020-01-23 Hydrohallen torsdag 09:00 Ung   SPF S-sund  24-16
               
               
2020-01-20 Nordmannatorget måndag 09:30 Kungälv S   Sten  26-14
2020-01-21 Kroksdalshallen tisdag 13:00 Tjörn PRO   Orust Vet II  28-12
2020-01-21 Svanhallen tisdag 09:30 Stala N   Sund  22-18
2020-01-24 Kållekärrskolan fredag 15:00 Centrum   Hermansby  29-11
2020-01-22 Bottnahallen onsdag 10:00 Skaftö   Morlanda Ö  18-22
               
Omgång 7   Vecka 6          
Datum Lokal Dag Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
2020-02-06 Långekärrskolan torsdag 15:00 Väster   Morlanda V  30-10
2020-02-07 Tvet Skola fredag 11:00 Orust Vet III   Stala S  30-10
2020-02-04 Oxo-Hallen tisdag 09:00 SPF S-sund   Häggvall  14-26
2020-02-06 Hydrohallen torsdag 09:00 Ung    Morlanda S  30-10
2020-02-06 Nordmannatorget torsdag 09:30 Kungälv N   Orust Vet I  14-26
               
               
2020-02-06 Nordmannatorget torsdag 09:30 Kungälv S   Tjörn PRO  16-24
2020-02-06 Kärnaskolan torsdag 16:30 Hermansby   Sten  25-15
2020-02-05 Idrottshallen Ellös onsdag 13:30 Morlanda Ö   Centrum  22-18
2020-02-04 Svanhallen tisdag 09:30 Stala N   Skaftö  14-26 
2020-02-07 Tvet Skola fredag 11:00 Orust Vet II   Sund  22-18
               
Omgång 8   Vecka 10          
Datum Lokal Dag Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
2020-03-06 Tvet Skola fredag 11:00 Orust Vet I   Väster  
2020-03-04 Idrottshallen Ellös onsdag 13:30 Morlanda S   Kungälv N  
2020-03-04 Idrottshallen Ellös onsdag 13:30 Morlanda V   Orust Vet III  
2020-03-03 Svanhallen tisdag 09:30 Stala S   SPF S-sund  
2020-03-06 Häggvallskolan fredag 16:00 Häggvall   Ung  
               
               
2020-03-05 Hydrohallen torsdag 09:00 Sund    Kungälv S  
2020-03-03 Svanhallen tisdag 09:30 Stala N   Orust Vet II  
2020-03-03 Kroksdalshallen tisdag 13:00 Tjörn PRO   Hermansby  
2020-03-05 Hydrohallen torsdag 09:00 Sten   Morlanda Ö  
2020-03-06 Kållekärrskolan fredag 15:00 Centrum   Skaftö  
               
Omgång 9   Vecka 12          
Datum Lokal Dag Tid Hemmalag   Bortalag Resultat
2020-03-19 Nordmannatorget torsdag 09:30 Kungälv N   Väster  
2020-03-20 Tvet Skola fredag 11:00 Orust Vet III   Orust Vet I  
2020-03-17 Oxo-Hallen tisdag 09:00 SPF S-und   Morlanda V  
2020-03-17 Svanhallen tisdag 09:30 Stala S   Ung  
2020-03-20 Häggvallskolan fredag 16:00 Häggvall   Morlanda S  
               
               
2020-03-20 Tvet Skola fredag 11:00 Orust Vet II   Kungälv S  
2020-03-19 Kärnaskolan torsdag 16:30 Hermansby   Sund  
2020-03-18 Idrottshallen Ellös onsdag 13:30 Morlanda Ö   Tjörn PRO  
2020-03-19 Hydrohallen torsdag 09:00 Sten   Skaftö  
2020-03-20 Kållekärrskolan fredag 15:00 Centrum   Stala N  
Uppdaterad: 09 OKT 2019 18:43 Skribent: Lars Peterson
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Bästkustens Unicurl o BF - Boule
Royne Alegren, Rubinvägen 3
47160 Myggenäs

Kontakt:
Tel: 0304661961
E-post: This is a mailto link

Se all info