Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2016  DAGARNA 1 - 2

Resultat 2016


Resultat  Dag 1  27/7

 

Plac     Lag      Lagmedlemmar                                                                  Poäng    Diff

1          12        Ove Larsson-Roger Hermansson Lysekil Korpen                10           34

2          4          Sören Vallberg-Leif Persson Bucbf                                      8             31

3          5          Marianne Wahlgren-Gerhard Andersson Hermansby PRO    8        16

4          6          Håkan Opdal-Reine Torbertsson Munkboularna                8             16

5          19        Kenneth Olsson-Torsten Andersson Bucbf                         8             15

6          30        Tage Olsson- Anna-Stina Olsson Orust. V                          8             7

7          28        Margareta-Göran Söderström Hermansby PRO                6             13

8          21        Iréne Johansson-Tommy Ljunggren Bucbf                          6             13

9          14        Roger Karlsson-Kjell Nyvaller Bucbf                                  6             8

10        24        Karl-Inge Gustavsson-Matgareta Nilsson Lysekil                             6             5

11        17        Eva-Lena Johansson-Kurt Johansson Stala PRO               6             5

12        29        Kersin Johansson-Hasse Johnasson USK                           6             2

Plac   Lag        Lagmedlemmar                                                                  Poäng     Diff

13     7            Marita Johansson-Kurt Johansson Hermansby PRO        6             -2

14     15          Aino Ekdal-Gunilla Andersson Stala PRO                         6             -9

15     18          Ann-Margret Persson-PRO Ingmarie Övelius Forshälla    5             11

16     26          Yuriko Söderberg-Stig Sandberg IF Uddevalla                  5             -2

17     13          Gunnel Karlsson- Ingrid Hasselgren Stala PRO                 4             3

18     27          Ann.Marie Hermansson-Svante Lindström Henån          4             2

19     25          Mats Allestam-Inga Gustafsson Kaprifolen                      4             1

20     23          Klas Brevik- Gun-Britt Hermansson Tjörns PRO               4             -3

21     10          Elisabeth Johansson-Nils-Arne Nilsson Tjörns PRO         4             -6

22     9            Eivor Hansson-Egon Hansson Hermansby PRO                4             -10

23     20          Bertil Johansson-Eva Johansson Munkboularna              4             -10

24     1            Tutta Nilsson-Ingemar Olausson Hermansby PRO           4             -16

25     2            Ann-Christin Larsson-Bror Larsson Stala PRO                   2             -10

Plac   Lag        Lagmedlemmar                                                                   Poäng     Diff

26     22          Inga Ringholm- Ulrik Ringholm Forshälla PRO                  2             -15

27     8            Martha Töllefsen-Sigge Töllefsen Forshälla PRO              2             -16

28     3            Meta Silov- Dan Kraft Hermansby PRO                             2             -29

29     11          Gun Åman-Bengt Larsson Hermansby PRO                      2             -32

30     16          Kjell Olseka-Mai-Britt Johansson Munkboularna             0             -22

Resultat Dag 2  den28/7

Plac   Lag         Lagmedlemmar                                                                   Poäng     Diff

1       14          Roger Ektjärn-Roger Olausson Bucbf                                 10           35

2       21          Tomas Asplund-Bengt Andersson Bucbf                             8             19

3       26          Lennart Kihlman- Gunilla Kihlman IF Uddevalla                8             13

4       15          Bror Niklasson- Inger Niklasson PRO Skogslyckan             8             11

5       2            Jack Borlinger- Vivianne Svensson PRO Skogslyckan         7             18

6       20          Ingemar Grusell -Erik Peper Lysekil Korpen                       6             16

7       22          Tommy Fogelström LBK Lennart Pettersson LBK               6             12

8       17          Bengt Jansson- Rigmor Plantin PRO Norum                       6             11

9       6            Åke Karlsson- Leif Javette Kaprifolen                                6             8

10     16          Klas -Göran Olsson- Berit Hansson Lysekil Korpen          6             6

11     24          Kristina Stenman- PRO Rune Skoglund Henån PRO         6             1

12     8            Gunnel Grusell- May Karlsson Lysekil Korpen                  6             -1

13     12          Lars Hansson- Gullivi Månsson PRO Norum                     6             -9

Plac   Lag        Lagmedlemmar                                                                   Poäng     Diff

14     18          Sylvia Andersson-Märta Andersson Bucbf                       5             7

15     10         Dennis Månsson LBK Lisbeth Månsson LBK                      4             6

16     5           Ann-Britt Mattsson- Janne Larsson Lindome                   4             3

17     3            Urban A - Irene K Lindome                                                4             -5

18     1            Ulla Frimanson- Leif Frimansson Lindome                       4             -6

19     7            Gunnar Landgren-Irené Tek Lindome                              4             -16

20     19          Arne Nyberg- Barbro Jonsson PRO Norum                       4             -18

21     4            Lars Öhlander- Margareta Kristensson PRO Norum        4             -25

22     23          Kerstin Frisk- Kent Andersson Kungälv PRO                     2             -7

23     13          Marianne Klotz - Lena Augustsson PRO Skogslyckan       2             -17

24     9            Britt Lindström- Alf Lindström Lindome                           2             -18

25     11          Lorna Hernvall- Lennart Hernvall PRO Skogslyckan        2             -26

26     25          Else-Britt Dahlberg -Sylve Dahlberg Kungälv PRO            0             -18

 

Uppdaterad: 08 MAJ 2019 20:12 Skribent: Håkan Lind
Epost: This is a mailto link

Bankgiro-nr 5827-3830

Mailadress: This is a mailto link

 

Våra lokala sponsorer  

  

 

 

Tjörs reklam

 

 

 

Postadress:
Bästkustens Unicurl o BF - Boule
Royne Alegren, Rubinvägen 3
47160 Myggenäs

Kontakt:
Tel: 0304661961
E-post: This is a mailto link

Se all info