Hoppa till sidans innehåll

Spelprogram/Resultat Grupp B


Grupp B                                      Omgång 1 Vecka 43
Datum Lokal Dag Tid Hemmalag Bortalag Resultat
26-okt Häggvallskolan Fredag 16:00 Häggvall Orust Vet III  31-9
23-okt Svanhallen Tisdag 09:30 Stala N Ung  8-32
26-okt Kållekärrs Skolan Fredag 15:00 Centrum Hermansby  29-11
24-okt Idrottshallen Ellös Onsdag 13:30 Morlanda Ö SPF S-sund  22-18
24-okt Idrottshallen Ellös Onsdag 13:30 Morlanda S Skaftö  7-33
             
Omgång 2 Vecka 45
Datum Lokal Dag Tid Hemmalag Bortalag Resultat
6-nov Svanhallen Tisdag 09:30 Stala N Häggvall  18-22
8-nov Hydrohallen Torsdag 09:00 Ung Centrum  20-20
8-nov Bottnahallen Torsdag 14:00 Skaftö Morlanda Ö  30-10
9-nov Tvet Skolan Fredag 13:00 Orust Vet III Morlanda S  22-18
6-nov Oxo-Hallen Tisdag 09:00 SPF S-sund Hermansby  19-21
             
Omgång 3 Vecka 47
Datum Lokal Dag Tid Hemmalag Bortalag Resultat
23-nov Häggvallskolan Fredag 16:00 Häggvall Centrum  18-22
22-nov Hydrohallen Torsdag 09:00 Ung SPF S-sund  18-22
22-nov Kärnaskolan Torsdag 16:30 Hermansby Skaftö  25-15
21-nov Idrottshallen Ellös Onsdag 13:30 Morlanda Ö Morlanda S  28-12
20-nov Svanhallen Tisdag 09:30 Stala N Orust Vet III  25-15
             
Omgång 4 Vecka 49
Datum Lokal Dag Tid Hemmalag Bortalag Resultat
07-dec Kållekärrs Skolan Fredag 15:00 Centrum Stala N  29-11
06-dec Bottnahallen Torsdag 14:00 Skaftö Ung  17-23
05-dec Idrottshallen Ellös Onsdag 13:30 Morlanda S Hermansby  19-21
07--dec Tvet skolan Fredag 13:00 Orust Vet III Morlanda Ö  30-10
06-dec Oxo-Hallen Torsdag 09:00 SPF S-sund Häggvall  20-20
             
Omgång 5 Vecka 2
Datum Lokal Dag Tid Hemmalag Bortalag Resultat
11-jan Häggvallskolan Fredag 16:00 Häggvall Skaftö  26-14
10-jan Hydrohallen Torsdag 09:00 Ung Morlanda S  29-11
10-jan Kärnaskolan Torsdag 16:30 Hermansby Morlanda Ö  18-22
08-jan Svanhallen Tisdag 09:30 Stala N SPF S-sund  15-25
18-jan Kållekärrs Skolan Fredag 15:00 Centrum Orust Vet III  25-15
             
Omgång 6 Vecka 4
Datum Lokal Dag Tid Hemmalag Bortalag Resultat
23-jan Idrottshallen Ellös Onsdag 13:30 Morlanda S Häggvall  11-29
23-jan Idrottshallen Ellös Onsdag 13:30 Morlanda Ö Ung  26-14
25-jan Tvet Skolan Fredag 13:00 Orust Vet III Hermansby  23-17
24-jan Bottnahallen Torsdag 14:00 Skaftö Stala N  22-18
24-jan Oxo-Hallen Torsdag 09:00 SPF S-sund Centrum 11-29 
             
Omgång 7 Vecka 6
Datum Lokal Dag Tid Hemmalag Bortalag Resultat
08-feb Häggvallskolan Fredag 16:00 Häggvall Morlanda Ö  31-9
07-feb Kärnaskolan Torsdag 16:30 Hermansby Ung  16-24
05-feb Svanhallen Tisdag 09:30 Stala N Morlanda S  16-24
08-feb Kållekärrs Skolan Fredag 15:00 Centrum Skaftö  18-22
07-feb Oxo-Hallen Torsdag 09:00 SPF S-sund Orust Vet III  24-16
             
Omgång 8 Vecka 10
Datum Lokal Dag Tid Hemmalag Bortalag Resultat
08-mar Häggvallskolan Fredag 16:00 Häggvall Hermansby  26-14
08-mar Tvet Skolan Fredag 13:00 Orust Vet III Ung  20-20
06-mar Idrottshallen Ellös Onsdag 13:30 Morlanda Ö Stala N   25-15
06-mar Idrottshallen Ellös Onsdag 13:30 Morlanda S Centrum  14-26
07-mar Bottnahallen Torsdag 14:00 Skaftö SPF S-sund  23-17
             
Omgång 9 Vecka 12
Datum Lokal Dag Tid Hemmalag Bortalag Resultat
21-mar Hydrohallen Torsdag 09:00 Ung Häggvall  20-20
21-mar Kärnaskolan Torsdag 16:30 Hermansby Stala N  28-12
20-mar Idrottshallen Ellös Onsdag 13:30 Morlanda Ö Centrum  19-21
21-mar Oxo-Hallen Torsdag 09:00 SPF S-sund Morlanda S  30-10
21-mar Bottnahallen Torsdag 14.00 Skaftö Orust Vet III  20-20
Uppdaterad: 16 OKT 2018 12:47 Skribent: Bengt Andersson
Epost: This is a mailto link

   Vårat

Bank giro-nr

5827-3830

 

Våra lokala sponsorer  

 

  

 

 

Tjörs reklam

 

 

Postadress:
Bästkustens Unicurl o BF - Boule
Royne Alegren, Rubinvägen 3
47160 Myggenäs

Kontakt:
Tel: 0304661961
E-post: This is a mailto link

Se all info