Hoppa till sidans innehåll

Spelprogram/Resultat Grupp A


 Grupp A                                    Omgång 1 Vecka 43  
Datum Lokal Dag Tid Hemmalag Bortalag Resultat
25-okt Långekärrs Skolan Torsdag 15:00 Väster Sund  21-19
25-okt Nordmannatorget Torsdag 09:30 Kungälv N Orust Vet II  26-14
26-okt Tvet Skolan Fredag 13.00 Orust Vet I Morlanda V  27-13
23-okt Kroksdalshallen Tisdag 13.00 Tjörns PRO Stala S  31-9
25-okt Nordmannatorget Torsdag 09:30 Kungälv S Sten  25-15
             
Omgång 2 Vecka 45  
Datum Lokal Dag Tid Hemmalag Bortalag Resultat
09-nov Tvet Skolan Fredag 13:00 Orust Vet II Väster  16-24
07-nov Idrottshallen Ellös Onsdag 13:30 Morlanda V Kungälv N  16-24
06-nov Svanhallen Tisdag 09:30 Stala S Orust Vet I  20-20
08-nov Hydrohallen Torsdag 09:00 Sten Tjörns PRO  24-16
08-nov Hydrohallen Torsdag 09:00 Sund Kungälv S  21-19
             
Omgång 3 Vecka 47  
Datum Lokal Dag Tid Hemmalag Bortalag Resultat
22-nov Långekärrs Skolan Torsdag 15:00 Väster Morlanda V  
20-nov Svanhallen Tisdag 09:30 Stala S Kungälv N  
23-nov Tvet Skolan Fredag 13:00 Orust Vet I Sten  
20-nov Kroksdalshallen Tisdag 13:00 Tjörns PRO Kungälv S  
23-nov Tvet Skolan Fredag 13:00 Orust Vet II Sund  
             
Omgång 4 Vecka 49  
Datum Lokal Dag Tid Hemmalag Bortalag Resultat
04-dec Svanhallen Tisdag 09:30 Stala S Väster  
06-dec Nordmannatorget Torsdag 09:30 Kungälv N Sten  
06-dec Nordmannatorget Torsdag 09:30 Kungälv S Orust Vet I  
06-dec Hydrohallen Torsdag 09:00 Sund Tjörns PRO  
05-dec Idrottshallen Ellös Onsdag 13:30 Morlanda V Orust Vet II  
             
Omgång 5 Vecka 2 
Datum Lokal Dag Tid Hemmalag Bortalag Resultat
10-jan Långekärrs Skolan Torsdag 15:00 Väster Sten  
10-jan Nordmannatorget Torsdag 09:30 Kungälv N Kungälv S  
11-jan Tvet Skolan Fredag 13:00 Orust Vet I Tjörns PRO  
11-jan Tvet Skolan Fredag 13:00 Orust Vet II Stala S  
09-jan Idrottshallen Ellös Onsdag 13:30 Morlanda V Sund  
             
Omgång 6 Vecka 4  
Datum  Lokal Dag  Tid Hemmalag Bortalag  Resultat 
 24-jan Långekärrs Skolan Torsdag 15:00 Väster Kungälv S  
 22-jan Kroksdalshallen  Tisdag 13:00 Tjörns PRO Kungälv N  
 24-jan Hydrohallen Torsdag 09:00 Sund Orust Vet I  
 24-jan Hydrohallen  Torsdag 09:00 Sten Orust Vet II  
 22-jan Svanhallen Tisdag 09:30 Stala S Morlanda  
             
Omgång 7 Vecka 6  
Datum Lokal  Dag Tid Hemmalag Bortalag Resultat
07-feb Långekärrs Skolan Torsdag 15:00 Väster Tjörns PRO  
07-feb Nordmannatorget Torsdag 09:30 Kungälv S  Orust Vet II   
06-feb Idrottshallen Ellös   Onsdag  13:30 Morlanda V Sten  
05-feb Svanhallen Tisdag  09:30 Stala S Sund   
07-feb  Nordmannatorget   Torsdag  09:30  Kungälv N  Orust Vet I   
             
Omgång 8 Vecka 10  
Datum Lokal Dag  Tid  Hemmalag  Bortalag  Resultat 
08-mar Tvet skolan Fredag 13:00 Orust Vet I Väster  
07-mar Hydrohallen Torsdag 09:00 Sund Kungälv N  
05-mar Kroksdalshallen Tisdag 13:00 Tjörns PRO Orust Vet II  
07-mar Nordmannatorget Torsdag 09:30 Kungälv S Morlanda V  
07-mar Hydrohallen Torsdag 09:00 Sten Stala S  
             
Omgång 9 Vecka 12  
Datum  Lokal  Dag  Tid   Hemmalag Bortalag  Resultat 
21-mar Nordmannatorget Torsdag 09:30 Kungälv N Väster  
22-mar Tvet Skolan Fredag 13:00 Orust Vet II Orust Vet I  
20-mar Idrottshallen Ellös    Onsdag 13:30 Morlanda V Tjörns PRO  
21-mar Nordmannatorget Torsdag 09:30 Kungälv S Stala S  
21-mar Hydrohallen Torsdag 09:00 Sten Sund  
Uppdaterad: 16 OKT 2018 12:46
Skribent: Bengt Andersson
Epost: This is a mailto link

   Vårat

Bank giro-nr

5827-3830

 

Våra lokala sponsorer  

 

  

 

 

Resia logga

Tjörs reklam

 

Postadress:
Bästkustens Unicurl o BF - Boule
Royne Alegren, Rubinvägen 3
47160 Myggenäs

Kontakt:
Tel: 0304-661961
E-post: This is a mailto link

Se all info