Hoppa till sidans innehåll

Spelprogram/Resultat Grupp A


 Grupp A                                    Omgång 1 Vecka 43  
Datum Lokal Dag Tid Hemmalag Bortalag Resultat
25-okt Långekärrs Skolan Torsdag 15:00 Väster Sund  21-19
25-okt Nordmannatorget Torsdag 09:30 Kungälv N Orust Vet II  26-14
26-okt Tvet Skolan Fredag 13.00 Orust Vet I Morlanda V  27-13
23-okt Kroksdalshallen Tisdag 13.00 Tjörns PRO Stala S  31-9
25-okt Nordmannatorget Torsdag 09:30 Kungälv S Sten  25-15
             
Omgång 2 Vecka 45  
Datum Lokal Dag Tid Hemmalag Bortalag Resultat
09-nov Tvet Skolan Fredag 13:00 Orust Vet II Väster  16-24
07-nov Idrottshallen Ellös Onsdag 13:30 Morlanda V Kungälv N  16-24
06-nov Svanhallen Tisdag 09:30 Stala S Orust Vet I  20-20
08-nov Hydrohallen Torsdag 09:00 Sten Tjörns PRO  24-16
08-nov Hydrohallen Torsdag 09:00 Sund Kungälv S  21-19
             
Omgång 3 Vecka 47  
Datum Lokal Dag Tid Hemmalag Bortalag Resultat
22-nov Långekärrs Skolan Torsdag 15:00 Väster Morlanda V  31-9
20-nov Svanhallen Tisdag 09:30 Stala S Kungälv N  19-21
23-nov Tvet Skolan Fredag 13:00 Orust Vet I Sten  25-15
20-nov Kroksdalshallen Tisdag 13:00 Tjörns PRO Kungälv S  17-23
23-nov Tvet Skolan Fredag 13:00 Orust Vet II Sund  27-13
             
Omgång 4 Vecka 49  
Datum Lokal Dag Tid Hemmalag Bortalag Resultat
04-dec Svanhallen Tisdag 09:30 Stala S Väster  13-27
06-dec Nordmannatorget Torsdag 09:30 Kungälv N Sten  28-12
06-dec Nordmannatorget Torsdag 09:30 Kungälv S Orust Vet I  22-18
06-dec Hydrohallen Torsdag 09:00 Sund Tjörns PRO  20-20
05-dec Idrottshallen Ellös Onsdag 13:30 Morlanda V Orust Vet II  21-19
             
Omgång 5 Vecka 2 
Datum Lokal Dag Tid Hemmalag Bortalag Resultat
10-jan Långekärrs Skolan Torsdag 15:00 Väster Sten  30-10
10-jan Nordmannatorget Torsdag 09:30 Kungälv N Kungälv S  14-26
11-jan Tvet Skolan Fredag 13:00 Orust Vet I Tjörns PRO  26-14
11-jan Tvet Skolan Fredag 13:00 Orust Vet II Stala S  27-13
09-jan Idrottshallen Ellös Onsdag 13:30 Morlanda V Sund  26-14
             
Omgång 6 Vecka 4  
Datum  Lokal Dag  Tid Hemmalag Bortalag  Resultat 
 24-jan Långekärrs Skolan Torsdag 15:00 Väster Kungälv S  25-15
 22-jan Kroksdalshallen  Tisdag 13:00 Tjörns PRO Kungälv N  24-16
 24-jan Hydrohallen Torsdag 09:00 Sund Orust Vet I  14-26
 24-jan Hydrohallen  Torsdag 09:00 Sten Orust Vet II  13-27
 22-jan Svanhallen Tisdag 09:30 Stala S Morlanda V  18-22
             
Omgång 7 Vecka 6  
Datum Lokal  Dag Tid Hemmalag Bortalag Resultat
07-feb Långekärrs Skolan Torsdag 15:00 Väster Tjörns PRO  25-15
07-feb Nordmannatorget Torsdag 09:30 Kungälv S  Orust Vet II   21-19
06-feb Idrottshallen Ellös   Onsdag  13:30 Morlanda V Sten  22-18
05-feb Svanhallen Tisdag  09:30 Stala S Sund   15-25
07-feb  Nordmannatorget   Torsdag  09:30  Kungälv N  Orust Vet I   24-16
             
Omgång 8 Vecka 10  
Datum Lokal Dag  Tid  Hemmalag  Bortalag  Resultat 
08-mar Tvet skolan Fredag 13:00 Orust Vet I Väster  15-25
07-mar Hydrohallen Torsdag 09:00 Sund Kungälv N  27-13
05-mar Kroksdalshallen Tisdag 13:00 Tjörns PRO Orust Vet II  13-27
07-mar Nordmannatorget Torsdag 09:30 Kungälv S Morlanda V  26-14
07-mar Hydrohallen Torsdag 09:00 Sten Stala S  19-21
             
Omgång 9 Vecka 12  
Datum  Lokal  Dag  Tid   Hemmalag Bortalag  Resultat 
21-mar Nordmannatorget Torsdag 09:30 Kungälv N Väster  25-15
22-mar Tvet Skolan Fredag 13:00 Orust Vet II Orust Vet I  23-17
20-mar Idrottshallen Ellös    Onsdag 13:30 Morlanda V Tjörns PRO  17-23
21-mar Nordmannatorget Torsdag 09:30 Kungälv S Stala S  22-18
21-mar Hydrohallen Torsdag 09:00 Sten Sund  16-24
Uppdaterad: 16 OKT 2018 12:46 Skribent: Bengt Andersson
Epost: This is a mailto link

   Vårat

Bank giro-nr

5827-3830

 

Våra lokala sponsorer  

 

  

 

 

Resia logga

Tjörs reklam

 

Postadress:
Bästkustens Unicurl o BF - Boule
Royne Alegren, Rubinvägen 3
47160 Myggenäs

Kontakt:
Tel: 0304661961
E-post: This is a mailto link

Se all info