Hoppa till sidans innehåll

Bästkustserien 2016 - 2017


 

 Lag Väst tog hem spelet i år!

Spelschema i BÄSTKUSTSERIEN i MATTCURLING 2016 - 2017 med resultatinlägg.

            

 

                                             

                 
      Omg 1.          
Tid - dat Lokal - Plats  Dag Vecka 42 Lag       Lag
2016-10-20 Nordmannatoget torsdag 09:30 Kungälv N 27  -  13 Orust.Vet II.
2016-10-20 Långekärr skola torsdag 16:00 Väster  25 -  15 Sund
2016-10-21 Tvet Skola fredag 13:00 Orust.Vet I.  30 -  10 Myggenäs
    Står över omgång!   Hermansby N   -    
2016-10-20 Hydrohallen torsdag 09:00 Ung  32 -  8 Morlanda S
  Idrottshallen Ellös onsdag 13:00 Morlanda Ö  26 -  14 Morlanda V
                 
2016-10-20 Nordmannatoget torsdag 09:30 Kungälv S  26 -  14 Stenungsund SPF
2016-10-18 Svanhallen tisdag 09:30 Stala N  23 - 17  Tjörn PRO
2016-10-21 Tvet Skola fredag 13:00 Orust.Vet III.  19 -  21 Henån
2016-10-21 Kållekärr skola fredag 15:00 Centrum  15 -  25 Sten
2016-10-23
Häggvall skola söndag 11:00 Valla  27 -  13 Stala S
                 
      Omg 2.          
Tid - dat Lokal   Vecka 44 Lag       Lag
2016-11-13 Häggvall skola söndag 11:00 Myggenäs  18 -  22 Väster
2016-10-27 Hydrohallen torsdag 09:00 Sund  20 -  20 Kungälv N
2016-11-04 Tvet Skola fredag 13:00 Orust.Vet II.  16 -  24 Orust.Vet I.
2016-11-02 Idrottshallen Ellös onsdag 13:00 Morlanda V  33 -  7 Ung
2016-11-02 Idrottshallen Ellös onsdag 13:00 Morlanda S  15 -  25 Hermansby N
    Står över omgång!       -   Morlanda Ö
                 
2016-10.27 Oxo-Hallen torsdag 09:00 Stenungsund SPF  20 -  20 Valla
2016-11-01 Krokdalshallen tisdag 13:00 Tjörn PRO  26 -  14 Kungälv S
2016-11-04 Henånssporthall fredag 15:00 Henån  18 -  22 Stala N
2016-11-03 Hydrohallen torsdag 09:00 Sten  31 -  9 Orust.Vet III.
2016-11-01 Svanhallen tisdag 09:30 Stala S  31 -  9 Centrum
                 
      Omg 3.          
Tid - dat Lokal   Vecka 46 Lag       Lag
2016-11-17 Långekärr skola torsdag 16:00 Väster  23 -  17 Orust.Vet I.
2016-11-17 Nordmannatoget torsdag 09:30 Kungälv N  20 -  20 Myggenäs
2016-11-17 Hydrohallen torsdag 09:00 Sund  22 -  18  Orust.Vet II.
2016-11-17 Hydrohallen torsdag 09:00 Ung  28 -  12 Morlanda Ö
2016-11-14 Kärnaskolan måndag 15:00 Hermansby N  28 -  12 Morlanda V
    Står över omgång!   Morlanda S   -    
                 
2016-11-15 Krokdalshallen tisdag 13:00 Tjörn PRO  28 -  12 Stenungsund SPF
2016-11-17 Nordmannatoget torsdag 09:30 Kungälv S  29 -  11 Henån
2016-11-15 Svanhallen tisdag 09:30 Stala N  25 -  15 Sten
2016-11-25 Tvet Skola fredag 13:00 Orust.Vet III.  16 -  24 Stala S
2016-11-18 Kållekärr skola fredag 15:00 Centrum  13 -  27 Valla
                 
      Omg 4.          
Tid - dat Lokal   Vecka 48 Lag       Lag
2016-12-02 Tvet Skola fredag 13:00 Orust.Vet I.  23 -  17 Kungälv N
2016-12-02 Tvet Skola fredag 13:00 Orust.Vet II.  17 -  23 Väster
2016-12-03 Häggvall skola lördag 11:00 Myggenäs  27 -  13 Sund
2016-11-30 Idrottshallen Ellös onsdag 13:00 Morlanda Ö  26 -  14 Hermansby N
    Står över omgång!       -   Ung
2016-11-30 Idrottshallen Ellös onsdag 13:00 Morlanda V  25 -  15 Morlanda S
                 
2016-12-01 Oxo-Hallen torsdag 09:00 Stenungsund SPF  14 -  26 Centrum
2016-12-01 Hydrohallen torsdag 09:00 Sten  24 -  16 Kungälv S
2016-11-29 Svanhallen tisdag 09:30 Stala S  23 -  17 Stala N
2016-12-04 Häggvall skola söndag 11:00 Valla  17 -  23 Orust.Vet III.
2016-11-29 Krokdalshallen tisdag 13:00 Tjörn PRO  21 -  19 Henån
                 
      Omg 5.          
Tid - dat Lokal   Vecka 50 Lag       Lag
2016-12-16 Tvet Skola fredag 13:00 Orust.Vet II.  24 -  16 Myggenäs
2016-12-15 Hydrohallen torsdag 09:00 Sund  16 -  24 Orust.Vet I.
2016-12-15 Nordmannatoget torsdag 09:30 Kungälv N  13 -  27 Väster
    Står över omgång!   Morlanda V   -    
2016-12-14 Idrottshallen Ellös onsdag 13:00 Morlanda S  19 -  21 Morlanda Ö
2016-12-06 Hydrohallen tisdag 09:00 Ung  26 -  14 Hermansby N
                 
2016-12-09 Henånssporthall fredag 15:00 Henån  12 -  28 Stenungsund SPF
2016-12-15 Nordmannatoget torsdag 09:30 Kungälv S  26 -  14 Stala S
2016-12-16 Svanhallen fredag 09:30 Stala N  22  -  18 Valla
2016-12-16 Tvet Skola fredag 13:00 Orust.Vet III. 15  -  25 Centrum
2016-12-13 Krokdalshallen tisdag 13:00 Tjörn PRO  21 -  19 Sten
  Jul & Nyårsuppehåll              
      Omg 6.          
Tid - dat Lokal   Vecka 2 Lag       Lag
2017-01-12 Långekärr skola torsdag 16:00 Väster    32 -  8 Morlanda S
    Står över omgång!   Kungälv N   -    
2017-01-13 Tvet Skola fredag 13:00 Orust.Vet I.    28 -  12 Morlanda V
2017-01-12 Hydrohallen torsdag 09:00 Sund    16 -  24 Ung
2017-01-11 Idrottshallen Ellös onsdag 13:00 Morlanda Ö    29 -  11 Myggenäs
2017-01-13 Tvet Skola fredag 13:00 Orust.Vet II.    13 -  27 Hermansby N
                 
2017-01-12 Oxo-Hallen torsdag 09:00 Stenungsund SPF    15 -  25 Orust.Vet III.
2017-01-15 Häggvall skola söndag 11:00 Valla    18 -  22 Kungälv S
2017-01-13 Kållekärr skola fredag 15:00 Centrum    20 -  20 Stala N
2017-01-13 Henånssporthall fredag 15:00 Henån    17 -  23 Sten
2017-01-10 Svanhallen tisdag 09:30 Stala S    24 -  16 Tjörn PRO
                 
      Omg 7.          
Tid - dat Lokal   Vecka 4 Lag       Lag
2017-01-25 Idrottshallen Ellös onsdag 13:00 Morlanda S    12 - 28 Kungälv N
2017-01-25 Idrottshallen Ellös onsdag 13:00 Morlanda V    13 -  27 Väster
    Står över omgång!       -   Orust.Vet I.
2017-01-29 Häggvall skola söndag 11:00 Myggenäs    20 -  20 Ung
2017-01-23 Kärnaskolan måndag 15:00 Hermansby N    26 -  14 Sund
2017-01-27 Tvet Skola fredag 13:00       Orust.Vet II.    27 -  13 Morlanda Ö
                 
2017-01-26 Hydrohallen torsdag 09:00 Sten    20 -  20 Stenungsund SPF
2017-01-26 Nordmannatoget torsdag 09:30 Kungälv S    27 -  13 Centrum
2017-01-24 Svanhallen tisdag 09:30 Stala N    14 - 26  Orust.Vet III.
2017-01-28 Häggvall skola lördag 11:00 Valla    22 -  18 Tjörn PRO
2017-01-24 Svanhallen tisdag 09:30 Stala S    35 -  5 Henån
                 
      Omg 8.          
Tid - dat Lokal   Vecka 6 Lag       Lag
2017-02-09 Nordmannatoget torsdag 09:30 Kungälv N    26 -  14 Morlanda V
    Står över omgång!   Väster   -    
2017-02-10 Tvet Skola fredag 13:00 Orust.Vet I.   26  -  14 Morlanda S
2017-02-06 Kärnaskolan måndag 15:00 Hermansby N   20  -  20 Myggenäs
2017-02-09 Hydrohallen torsdag 09:00 Ung    24 -  16 Orust.Vet II.
  Idrottshallen Ellös onsdag 13:00 Morlanda Ö    18 -  22 Sund
                 
2017-02-09 Oxo-Hallen torsdag 09:00 Stenungsund SPF    15 -  25 Stala N
2017-02-10 Tvet Skola fredag 13:00 Orust.Vet III.    16 -  24 Kungälv S
2017-02-10 Kållekärr skola fredag 15:00 Centrum    19 -  21 Tjörn PRO
2017-02-10 Henånssporthall fredag 15:00 Henån    18 -  22 Valla
2017-02-09 Hydrohallen torsdag 09:00 Sten    24 -  16 Stala S
                 
      Omg 9.          
Tid - dat Lokal   Vecka 8 Lag       Lag
2017-02-20 Kärnaskolan måndag 15:00 Hermansby N    20 -  20 Orust.Vet I.
2017-02-22 Idrottshallen Ellös onsdag 13:00 Morlanda Ö    23 -  17 Kungälv N
2017-02-23 Hydrohallen torsdag 09:00 Ung    14 -  26 Väster
    Står över omgång!       -   Orust.Vet II.
2017-02-26 Häggvall skola söndag 11:00 Myggenäs    22 -  18 Morlanda V
2017-02-23 Hydrohallen torsdag 09:00 Sund    28 -  12 Morlanda S
                 
            -    
            -    
            -    
            -    
            -    
                 
      Omg 10.          
Tid - dat Lokal   Vecka 10 Lag       Lag
2017-03-10 Tvet Skola fredag 13:00 Orust.Vet I.    31 -  9 Morlanda Ö
2017-03-09 Långekärr skola torsdag 16:00 Väster    32 -  8 Hermansby N
2017-03-09 Nordmannatoget torsdag 09:30 Kungälv N    28 -  12 Ung
2017-03-08 Idrottshallen Ellös onsdag 13:00 Morlanda S    13 -  27 Myggenäs
    Står över omgång!       -   Sund
2017-03-08 Idrottshallen Ellös onsdag 13:00 Morlanda V    19 -  21 Orust.Vet II.
                 
            -    
            -    
            -    
            -    
            -    
                 
      Omg 11.          
Tid - dat Lokal   Vecka   12 Lag       Lag
2017-03-26 Häggvall söndag 11:00  Hermansby N    12 - 28  Kungälv N
2017-03-26 Häggvall söndag 11:00   Morlanda Ö    12 -  28 Väster
2017-03-26 Häggvall söndag  11:00 Ung    16 -  24 Orust.Vet I.
    Färdigtspelat i omg 10   Myggenäs   -    
2017-03-26 Häggvall söndag  11:00 Sund    11 -  29 Morlanda V
2017-03-26 Häggvall söndag  11:00 Orust.Vet II.    21 -  19 Morlanda S
                 
2017-03-26 Häggvall söndag  11:00 Stenungsund SPF    16 -  24 Stala S
2017-03-26 Häggvall söndag  11:00 Stala N    18 -  22  Kungälv S
2017-03-26 Häggvall söndag  11:00 Tjörn PRO    24 -  16 Orust.Vet III.
2017-03-26 Häggvall söndag  11:00 Henån    12 -  28 Centrum
2017-03-26 Häggvall söndag  11:00 Valla    17 -  23 Sten
                 
Uppdaterad: 15 APR 2017 17:07 Skribent: Håkan Lind
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Bästkustens Unicurl o BF - Boule
Royne Alegren, Rubinvägen 3
47160 Myggenäs

Kontakt:
Tel: 0304-661961
E-post: This is a mailto link

Se all info