Hoppa till sidans innehåll

Spelprogram & Resultat 2015 / 2016


agen kan förändra speldagar Lagledare sköter om detta!

Efter 9 omgångar blev resultatet på detta vis!

Slutspelslottningen kommer! 

 

 

Grupp A                  
LAGEN M V O F Ep   Mp skill. P.
Kungälv N 9 7 1 1 227 - 133 94 15
Väster 9 6 1 2 222 - 138 84 13
Orust.Vet I. 9 5 2 2 220 - 140 80 12
Valla 9 6 0 3 198 - 162 36 12
Morlanda V 9 5 0 4 174 - 186 -12 10
Morlanda Ö 9 4 0 5 168 - 192 -24 8
Stala I 8 3 1 5 173 - 187 -14 7
Hermansby N 9 3 0 6 145 - 215 -70 6
Sten 9 2 1 6 147 - 213 -66 5
Sund 9 1 0 8 126 - 234 -108 2
Grupp B                  
LAGEN M V O F Ep   Mp skill. P.
Myggenäs 8 6 1 1 185 - 135 38 13
Kungälv S 8 5 0 3 188 - 132 56 10
Stala II 8 5 0 3 168 - 152 28 10
Orust.Vet II. 8 4 2 2 165 - 155 10 10
Centrum 8 4 0 4 200 - 120 80 8
Orust.Vet III. 8 4 0 4 153 - 167 -14 8
Ung 8 3 1 4 142 - 178 -36 7
Hermansby S 8 2 0 6 119 - 201 -82 4
Morlanda S 8 1 0 7 120 - 200 -80 2

 

  Bästkustseriens spelprogram 2015 - 2016 grundspel    
Dag datum Kl. Plats Omgång 1   Uppdat 27/9 2015      
        Spelordning     P.   P.
torsd 08-okt 09:00 Hydrohallen Sund - Valla 8 - 32
tisd 13-okt 09:30 Svanhallen Stala I - Morlanda Ö  16 - 24 
torsd 08-okt 10:00 Nordmannatorget Fritid Kungälv N - Morlanda V 29 - 11
månd 12-okt 15:00 Kärna skola Hermansby N - Orust.Vet I. 12 - 28 
torsd 08-okt 09:00 Hydrohallen Sten - Väster 16 - 24
        Står över omg - Myggenäs   -  
tisd 13-okt 09:30 Svanhallen Stala II - Orust.Vet II.  23 - 17 
torsd 08-okt 10:00 Nordmannatorget Fritid Kungälv S - Morlanda S 28 - 12
månd 12-okt 15:00 Kärna skola Hermansby S   Orust.Vet III.  22 -  18
torsd 08-okt 09:00 Hydrohallen Ung   Centrum 12 - 28
                   
Dag datum Kl. Plats Omgång 2          
        Spelordning     P.   P.
månd 19-okt 15:00 Sporthall Ellös Morlanda Ö - Valla  22 -  18
månd 19-okt 15:00 Sporthall Ellös Morlanda V - Stala I  24 -  16
fred 23-okt 13:00 Henåns Sporthall Orust.Vet I. - Kungälv N 28 -  12
månd 19-okt 15:00 Kärna skola Hermansby N - Sten  25 -  15
lörd 24-okt 11:00 Långekärr skola Väster - Sund 29  -  11
fred 23-okt 13:00 Henåns Sporthall Orust.Vet II. - Myggenäs  20 -  20
månd 19-okt 15:00 Sporthall Ellös Morlanda S - Stala II  10 - 30 
fred 23-okt 13:00 Henåns Sporthall Orust.Vet III. - Kungälv S  16 - 24 
månd 19-okt 15:00 Kärna skola Hermansby S   Ung  29 - 11 
        Centrum   Står över omg   -  
                   
Dag datum Kl. Plats Omgång 3          
        Spelordning     P.   P.
fred 06-nov 16:00 Häggvall skolan Valla - Morlanda V  30 -  10
tisd 03-nov 09:30 Svanhallen Stala I - Orust.Vet I.  20 -  20
tord 05-nov 10:00 Nordmannatorget Fritid Kungälv N - Sten  27 -  13
månd 02-nov 15:00 Kärna skola Hermansby N - Väster  10 - 30 
torsd 05-nov 09:00 Hydrohallen Sund - Morlanda Ö  21 -  19
fred 06-nov 16:00 Häggvall skolan Myggenäs - Morlanda S  27 -  13
tisd 03-nov 09:30 Svanhallen Stala II - Orust.Vet III.  16 -  24
tord 05-nov 10:00 Nordmannatorget Fritid Kungälv S   Ung  26 - 14 
månd 02-nov 15:00 Kärna skola Hermansby S   Centrum  8 -  32
        Orust.Vet II. - Står över omg   -  
                   
Dag datum Kl. Plats Omgång 4          
        Spelordning     P.   P.
fred 20-nov 13:00 Henåns Sporthall Orust.Vet I. - Valla  30 - 10
torsd 19-nov 09:00 Hydrohallen Sten - Stala I  9 -  31
lörd 21-nov 11:00 Kållekärr skola Väster - Kungälv N 20  -  20
månd 16-nov 15:00 Kärna skola Hermansby N - Sund 22  -  18
månd 16-nov 15:00 Sporthall Ellös Morlanda V - Morlanda Ö 21  -  19
fred 20-nov 13:00 Henåns Sporthall Orust.Vet III. - Myggenäs  11 -  29
torsd 19-nov 09:00 Hydrohallen Ung - Stala II  28 - 12 
lörd 21-nov 11:00 Kållekärr skola Centrum   Kungälv S  19 -  21
        Hermansby S   Står över omg  - -  -
månd 16-nov 15:00 Sporthall Ellös Morlanda S - Orust.Vet II.  17 - 23 
                   
Dag datum Kl. Plats Omgång 5          
     O.B.S. Hermansby - Kungälv   Spelas på nya Året     2016 P.   P.
lörd 05-dec 11:00 Häggvall skolan Valla - Sten  28 -  12
lörd 05-dec 11:00 Långekärr skola Väster - Stala I  19 -  21
månd 30-nov 10:00 Nordmannatorget Fritid Kungälv N - Hermansby N  31 -  9
månd 30-nov 15:00 Sporthall Ellös Morlanda Ö - Orust.Vet I.  21 -  19
månd 30-nov 15:00 Sporthall Ellös Morlanda V - Sund  31 -  9
lörd 05-dec 11:00 Häggvall skolan Myggenäs - Ung  28 - 12 
lörd 05-dec 11:00 Långekärr skola Centrum - Stala II  19 -  21
månd 30-nov 10:00 Nordmannatorget Fritid Kungälv S   Hermansby S  35 -  5
fred 04-dec 13:00 Henåns Sporthall Orust.Vet II.   Orust.Vet III.  17 -  23
        Morlanda S - Står över omg   -  
                   
Dag datum Kl. Plats Omgång 6          
        Spelordning     P.   P.
lörd 19-dec 11:00 Långekärr skola Väster - Valla  19 -  21
tisd 15-dec 09:30 Svanhallen Stala I - Hermansby N  19 - 21 
torsd 17-dec 09:00 Hydrohallen Sund - Kungälv N  16 -

 

24

 

torsd 17-dec 09:00 Hydrohallen Sten - Morlanda Ö 22  -  18
fred 18-dec 13:00 Henåns Sporthall Orust.Vet I. - Morlanda V  29 -  11
lörd 19-dec 11:00 Långekärr skola Centrum - Myggenäs 27  -  13
tisd 15-dec 09:30 Svanhallen Stala II - Hermansby S  28 -  12
        Står över omg   Kungälv S   -  
torsd 17-dec 09:00 Hydrohallen Ung   Orust.Vet II.  20 -  20
fred 18-dec 13:00 Henåns Sporthall Orust.Vet III. - Morlanda S 24  -  16
      JUL & Nyårsuppehåll          
Dag datum Kl. Plats Omgång 7          
        Spelordning     P.   P.
lörd 16-jan 11:00 Häggvall skolan Valla - Hermansby N  24 -  16
tisd 12-jan 09:30 Svanhallen Stala I - Kungälv N  15 -  25
månd 11-jan 15:00 Sporthall Ellös Morlanda Ö - Väster  10 - 30 
månd 11-jan 15:00 Sporthall Ellös Morlanda V - Sten  24 -  16
fred 15-jan 13:00 Henåns Sporthall Orust.Vet I. - Sund  31 -  9
lörd 16-jan 11:00 Häggvall skolan Myggenäs - Hermansby S  21 -  19
tisd 12-jan 09:30 Svanhallen Stala II - Kungälv S  24 -  16
fred 15-jan 13:00 Henåns Sporthall Orust.Vet II.   Centrum  22 -  18
månd 11-jan 15:00 Sporthall Ellös Morlanda S   Ung  19 - 21
        Orust.Vet III. - Står över omg   -  
                   
Dag datum Kl. Plats Omgång 8          
        Spelordning     P.   P.
torsd 28-jan 10:00 Nordmannatorget Fritid Kungälv N - Valla  32 -  8
torsd 28-jan 09:00 Hydrohallen Sund - Stala I  18 -  22
månd 25-jan 15:00 Kärna skola Hermansby N - Morlanda Ö  18 - 22 
lörd 30-jan 11:00 Kållekärr skola Väster - Morlanda V  26 - 14 
torsd 28-jan 09:00 Hydrohallen Sten - Orust.Vet I.  20 - 20
torsd 28-jan 10:00 Nordmannatorget Fritid Kungälv S - Myggenäs  19 -  21
        Står över omg - Stala II   -  
månd 25-jan 15:00 Kärna skola Hermansby S   Orust.Vet II.  15 - 25
lörd 30-jan 11:00 Kållekärr skola Centrum   Morlanda S  38 -  2
torsd 28-jan 09:00 Hydrohallen Ung - Orust.Vet III.  24 -  16
                   
Dag datum Kl. Plats Omgång 9          
        Spelordning     P.   P.
lörd 13-feb 11:00 Häggvall skolan Valla - Stala I 27  - 13 
månd 08-feb 15:00 Sporthall Ellös Morlanda Ö - Kungälv N  13 -  27
månd 08-feb 15:00 Sporthall Ellös Morlanda V - Hermansby N  28 -  12
fred 12-feb 13:00 Henåns Sporthall Orust.Vet I. - Väster  15 -  25
torsd 11-feb 09:00 Hydrohallen Sten - Sund  24 -  16
lörd 13-feb 11:00 Häggvall skolan Myggenäs - Stala II  26 -  14
fred 12-feb 13:00 Henåns Sporthall Orust.Vet II. - Kungälv S  21 -  19
månd 08-feb 15:00 Sporthall Ellös Morlanda S   Hermansby S  31 -  9
fred 12-feb 13:00 Henåns Sporthall Orust.Vet III.   Centrum  21 -  19
        Ung - Står över omg   -  
      Grundspel klart            

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Uppdaterad: 08 JUN 2016 06:32
Skribent: Håkan Lind
Epost: This is a mailto link

   Vårat

Bank giro-nr

5827-3830

 

Våra lokala sponsorer  

 

  

 

 

Resia logga

Tjörs reklam

 

Postadress:
Bästkustens Unicurl o BF - Boule
Royne Alegren, Rubinvägen 3
47160 Myggenäs

Kontakt:
Tel: 0304-661961
E-post: This is a mailto link

Se all info