Hoppa till sidans innehåll

Toreplanstrofen 2015


 





Toreplanstrofén – 2015 

PRO-Kaprifolen och Bästkustens-UCBF

 

Anmälda Lag

Toreplanstrofen 2015         START
  10:00
    Tisdag den 28 /7          
Förnamn Efternamn Förening   Förnamn Efternamn   Förening
Kennet Emanuelsson BK Seniorerna   Wiljam Haglund   BK Seniorerna
Kjell  Nyvaller Bucbf   Roger  Karlsson    Bucbf
Berit  Larsson Forshälla PRO   Allan  Larsson   Forshälla PRO
Ann Margret Persson Forshälla PRO   Ingmarie Övelius   Forshälla PRO
Martha Töllefsen Forshälla PRO   Sigge Töllefsen   Forshälla PRO
Mariann  Wahlgren Hermansby PRO   Gerhard Andersson   Hermansby PRO
Eivor Hansson  Hermansby PRO   Egon  Hansson    Hermansby PRO
Britt  Nygren Hermansby PRO   Anna-Stina Söderström   Hermansby PRO
Margareta Sundvall Hermansby PRO   Mona Hurtig   Hermansby PRO
Margareta Söderström Hermansby PRO   Göran  Söderström   Hermansby PRO
Tutla Nilsson Hermansby PRO   Ingemar Olausson   Hermansby PRO
Gun Åhman Hermansby PRO   Bengt  Larsson   Hermansby PRO
Anna Stina Olsson Orust V.   Tage  Olsson   Orust V
Birgitta Andreasson Orust V.   Mats Andreasson   Orust V
Leif Persson Kaprifolen   Torsten  Andersson   Kaprifolen
Lisbeth Gordon Orust Vet.   Olle  Gordon   Orust Vet.
Mona Persson Stala   Tore Brorson   Stala
Eva-Lena Johansson Stala   Kurt Johansson   Stala
Aino Ekdalh Stala   Inga-Britt Andersson   Stala
Gunnel Karlsson Stala   Margareta Bergenholtq   Stala
Dagmar Olsson Stala   Gunilla Andersson   Stala
Mona Krantz Stala   Bo Gustafsson   Stala
Roger Olausson Kaprifolen   Roger  Ektjärn   Kaprifolen
Ulla-Britt Bidefors Kaprifolen   Christer Gillberg   Kaprifolen
Gun Ohlsson Kaprifolen   Kenneth Ohlsson   Kaprifolen
Ove Larsson Lysekil Boule   Roger Hermansson   Lysekil Boule
Ingemar Grusell Lysekil Boule   Lennart Söderlund   Lysekil Boule
Gunel Grusell Lysekil Boule   Maj Carlsson   Lysekil Boule
Klas-Göran Olsson Lysekil Boule   Berit Hansson    Lysekil Boule
Inga Ringholm Forshälla PRO   Ulrik Ringholm   Forshälla PRO
               
    Onsdag den 29/7     Start 10:00    
Förnamn Efternamn Förening   Förnamn Efternamn   Förening
Sara Eggers BK Seniorerna   Lauri Autio   BK Seniorerna
Tomas Asklund Bucbf   Åke  Hallgren   Bucbf
Dennis Månsson Länsmansgårdens BK Lisbeth Månsson   Länsmansgårdens BK
Tommy  Fogelström Länsmansgårdens BK Lennart Pettersson   Länsmansgårdens BK
Lorna Hernwall Skogslyckan   Lennart Hernwall   Skogslyckan
Marianne Klotz Skogslyckan   Ralf Mangnusson   Skogslyckan
Inger Niklasson Skogslyckan   Bror Niklasson   Skogslyckan
Vivianne Svensson Skogslyckan   Åke  Aronsson   Skogslyckan
Gullivi Månsson PRO Norum   Alf Månsson   PRO Norum
Birgit Andersson PRO Norum   Kirsten Bergström   PRO Norum
Barbro  Jonsson PRO Norum   Bengt  Janson   PRO Norum
Rut Robertsson Orust V   Lennart Mattson   Orust V
Tore Hermansson Kaprifolen   Harry Ferdinandsson   Kaprifolen
Sören Vallberg PRO Tjörn   Astrid Sennewald   PRO Tjörn
Klas Brevik PRO Tjörn   Gunbritt Hermansson   PRO Tjörn
Rune Ljungberg PRO Tjörn   Lizzi Svensson   PRO Tjörn
Gunilla  Vinhede Henån PRO   Inge Jansson   Henån PRO
Bert Carlsson Henån PRO   Berit  Lyckberg   Henån PRO
Kristina Stenman Henån PRO   Rune Skoglund   Henån PRO
Alf Lindström PRO Lindome   Berit Lindström   PRO Lindome
Irene Tek PRO Lindome   Gunnar Landgren   PRO Lindome
Ulla Frimansson PRO Lindome   Leif Frimansson   PRO Lindome
Janne Larsson PRO Lindome   Ann-Britt Mattsson   PRO Lindome
Åke Karlsson Kaprifolen   Roy Kristiansson   Kaprifolen
Irene Johansson Kaprifolen   Mats Allestam   Kaprifolen
Ingela Javette Kaprifolen   Leif Javette   Kaprifolen
Eivor Kristiansson Kaprifolen   Tage Kristiansson   Kaprifolen
Margaeta Nilsson Lysekil Boule   Carl-Inge Gustafsson   Lysekil Boule
Siv Andersson Bucbf   Bengt  Andersson   Bucbf
Anita Lindgren Kaprifolen   Evert Lindgren   Kaprifolen

 

Tävlingen som genomförs med Monradregler och är öppen för icke licensierade spelare födda 1955 eller tidigare i dubbel.

Lagen kan bestå av såväl mix, som dam- eller herr- dubbellag i en klass.

Matcherna begränsas till 40-50 minuter. Alla lag spelar minst 5 matcher.

Tävlingen genomförs tisdagen den 28 och onsdagen den 29 juli kl.10.00.

anmälningsblankett anmäler man vilken dag man vill delta. Tävlingsledningen
kan bli tvungen att ändra dagar beroende på antal deltagare.

De åtta bäst placerade lagen på varje tävlingsdag deltar i finalspelet som spelas efter Monradregler  

i 4 matcher tisdagen den 4 augusti. Kl.10.00.

OBS! Endast 32 lag kan deltaga per dag, anmälningsordning gäller.

 

Kostnaden för att delta är 140 kr per lag. Deltagande i finalarrangemanget är
kostnadsfritt.

Kaffe och bulle och varmkorv kommer att säljas under speldagarna.

Deltagarna tar med sig egen lunchkorg.

 

Blanketter insändes senast 14 juli till Håkan Lind, Basteröd 46,

471 92 Klövedal, eller This is a mailto link.  Samtidigt insättes anmälningsavgift 140 kr per lag, på Bankgiro 5827-3830  Bästkustens UCBF.

Vill ni vara med och pröva denna form av tävling?

Hjärtligt
Välkomna!

Håkan Lind                                    tel. 0304 663739

Åke Karlsson                                 tel. 0304 664120

 

Anmälan till tävlingen kan göras på vår Hem-sida under Anmälansformulär / Toreplanstrofen 

 

 

Uppdaterad: 26 JUL 2015 12:13 Skribent: Håkan Lind
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Bästkustens Unicurl o BF - Boule
Royne Alegren, Rubinvägen 3
47160 Myggenäs

Kontakt:
Tel: 0304-661961
E-post: This is a mailto link

Se all info